Vítězem prvního kola nového ročníku se stal Miloš Veselý

Publikováno 31. 5. 2015, 17.56 h | Autor: Lukáš Krajíček

V sobotu odstartoval již čtvrtý ročník Skokového poháru Vysočiny. Dějištěm prvního kvalifikačního kola se stalo kolbiště na farmě Zdeňka Hrnčíře v Proseči pod Křemešníkem. Pro toto závodiště, jehož povrch je tvořen geotextílií, to byly teprve druhé závody, když se zde odehrály na konci dubna drezurní závody. Pro Zdeňka Hrnčíře to byla však pořadatelská premiéra, jelikož drezurní závody zde pořádal JK Hipo Jihlava.

O závody byl obrovský zájem nejen od jezdců z Vysočiny, ale také z Jižních Čech. Zdeněk Hrnčíř se však pořádání závodů ujal na výbornou, a tak se počáteční obavy z velkého množství startujících nenaplnily.

Na programu závodního dne bylo pět parkurů od 90 cm až po 130 cm autorů Roberta Smékala a Bohuslava Šubra. Na výšce 110 cm se navíc pořádalo oblastní mistrovství Vysočiny v kategorii juniorů a mladých jezdců.

V devět hodin ráno odstartovala první soutěž o výšce překážek do 90 cm (ZM). Z vítězství se radovala Natálie Havlíková v sedle Pavene ze stáje Dita Opalice před Nikolou Čeledovou z Humpolce a Miroslavou Kováčikovou z Čejova.

Druhou soutěž do 100 cm (Z) poznamenal vážný pád Veroniky Mavercové z Favernie na prvním skoku druhé fáze parkuru. Celkem bylo v této soutěži i celý den k vidění nezvykle velké množství pádů. Tuto soutěž vyhrála Nelly Kůsová s hřebcem Asio Zdelovský z JK České zemědělské akademie při ŠS Humpolec před Dušanem Simovskim s Trinity 5 a Nikolou Čeledovou v sedle Lindsay.

Soutěž 110 cm (ZL) byla hlavně oblastním mistrovstvím juniorů a mladých jezdců. V kategorii 15-16 let zvítězila Eliška Mihalíková s Genesis ze Sportovní stáje Cholunná, když jako jediná v této věkové kategorii dokázala zajet čistě základní parkur. Na druhém místě se pak umístila Petra Peterková s Lionem a na třetím místě Denisa Hrdličková s koněm Iron Petticoat. Ve věkové kategorii 17-18 let zvítězila v oblastním mistrovství Monika Šánová s Lojzkou před Šárkou Douchovou a jejími dvěma koňmi Arizonou a OK Beou. O titul oblastní mistr v kategorii mladých jezdců se utkalo deset jezdců. Nejrychleji si v rozeskakování počínala Eva Svobodová s Etherem z JK České zemědělské akademie při ŠS Humpolec před Dušanem Simovskim a jeho třema koňmi Lordinou, Trinity a Canonem.

Celkově soutěž do 110cm ovládl Roman Šafrata z JK Louňovice, když zvítězil v sedle Flow 1 a třetí místo obsadil s koněm Quite Easy. Mezi jeho koně se pak vklínila Eva Svobodová s Etherem.

Soutěž L**, 120cm, se jela jako Memoriál Zdeňka Kotna. V ní zvítězil domácí jezdec Zdeněk Hrnčíř s koněm Coca 1 před Romanem Šafratou s Flow 1 a Ing. Milošem Veselým s Džibarou.

Nejvyšší soutěží dne byl parkur S**, tedy 130 cm vysoké překážky, který se jel jako Memoriál Vladimíra Hrnčíře. Z osmnácti startujících se jich hned deset dostalo do rozeskakování, které jako jediný zajel čistě Ing. Miloš Veselý s Džibarou ze stáje Veselý Čechtín. Na druhém místě se umístil Matěj Kotalík v sedle Centexe ze stáje Dita Opalice, třetí pak skončil Dušan Simovski na hřebci Canon.

Druhé kolo skokového poháru proběhne již příští týden v neděli 7. června v Havlíčkově Brodě na závodišti u přehrady.