Svatava Teplá vítězkou nejvyšší soutěže v Bohuslavicích

Publikováno 27. 4. 2017, 15.23 h | Autor: Lukáš Krajíček

V sobotu 22. dubna odstartoval v Bohuslavicích u Telče nový ročník Skokového poháru Vysočiny. Seriál parkurových závodů na Vysočině bude mít letos 11 kvalifikačních kol s finálovým závodem v Žirovnici. Startu nového ročníku však v Bohuslavicích nepřálo příliš počasí, a tak jezdce i diváky zkrápěl po celý den lehký déšť.

Stavitel parkuru pan Zdeněk Kusý z Humpolce postavil v Bohuslavicích na začátek sezony parkur s delším cváláním. První tři soutěže se jely s následným rozeskakováním a kvůli špatnému počasí si jezdci soutěž L* odsouhlasili jako soutěž na čas, čímž došlo ke značnému urychlení.

Hned čtrnáct dvojic první soutěže do 90 cm zajelo základní parkur bezchybně. V následném rozeskakování byla nakonec nejrychlejší Jitka Špalová v sedle Lady Ann 2 z Jezdecké stáje Třeboň. Druhá se umístila Jana Budovičová s Alegrou, třetí pak Klára Vaňková s Esino-W.

Soutěž do 100 cm poznamenalo mnoho pádů a chyb jezdců v kurzu parkuru. Z vítězství se nakonec radovala Veronika Mavercová s Lady Vernií ze SSCHK Jindřichův Hradec, která porazila v rozeskakování o více než dvě sekundy druhou Sandru Petković v sedle Jacqueline. Třetí se umístila Karolína Prokešová s Quitus Du Buisson Z.

Následující soutěž do 110 cm ovládla Kateřina Zigová s koněm Casallo a připsala si tak nejvíc bodů do tabulky Skokového Poháru Vysočiny. Druhé místo obsadila Veronika Kučínská s koněm Papaja, třetí pak další účastník skokového poháru Eliška Mihalíková s Genesis 11.

Druhá jezdkyně ze soutěže do 110 cm, Veronika Kučínská s Papajou z JK Mahu Modřice, následně zvítězila v další soutěži do 115 cm na čas. Ve dvacetičlenném startovním poli zvítězila o více jak tři sekundy před Eliškou Mihalíková s Andiamem a Zdeňkem Hrnčířem s Greens Rio Mamore.

Veronika Kučínská a Papaja

Nejvyšší soutěží byla soutěž s výškou překážek do 125 cm. Pouze Svatavě Teplé se Sogari se podařilo základní kurz překonat bezchybně a zaslouženě tak vyhrát. Druhé místo obsadil Václav Staněk s koněm Desna, třetí místo získala Eliška Mihalíková s Lordinou 1. Svatava Teplá se díky vítězství v této soutěži ujala vedení ve Skokovém poháru Vysočiny v kategorii seniorů. Průběžné pořadí najdete v odkazu Žebříčky.

Závody poznamenaly i dva těžké pády. Nejprve v soutěži do 90 cm spadla Kamila Nikrmajerová a musela být transportována do nemocnice s natrženými vazy. V soutěži do 100 cm měla pak ošklivý pád Petra Peterková s Alexou. Ta se druhý den podrobila operaci zlomené klíční kosti. Oběma jezdkyním přejeme brzké uzdravení!