Po třech kolech ve vedení Moravová, Výletová, Hrdličková a Staněk

Publikováno 28. 6. 2016, 20.20 h | Autor: Lukáš Krajíček

Na konci května odstartoval v Proseči pod Křemešníkem nový ročník Skokového poháru Vysočiny. Po třech kolech vede průběžné pořadí v kategorii seniorů Pavlína Moravová se Sweet Lady, kategorii B Kristýna Výletová s Romellem a kategorii C Denisa Hrdličková s Iron Petticoat. V soutěži mladých koní je ve vedení Cargent s Václavem Staňkem v sedle. Jak probíhala první tři kola?

Pořadatelé z Proseče, stejně jako minulý rok, předvedli naprosto precizní práci. Přálo jim i počasí, které celé okolí trápilo bouřkami a kroupami, avšak areál u Hrnčířů zůstal deštěm uchráněn až do poslední soutěže. O tom, jak se staly závody populárními, svědčí i fakt, že i tento rok přijelo závodit velké množství jezdců nejen z Vysočiny. Za celý den jsme mohli vidět více jak 210 startů v pěti soutěžích. Nejvyšší soutěž, S** - Memoriál Vladimíra Hrnčíře, vyhrál Matěj Kotalík s Aramisem 16.

Druhé závody Skokového poháru Vysočiny se uskutečnily o 14 dní později v Humpolci. Zde se na travnatém závodišti před tribunou konalo i oblastní mistrovství juniorů a mladých jezdců. V nejvyšší soutěži, S* se o vítězství utkali v rozeskakování dva jezdci, Radka Dvořáková a Roman Falta. Úspěšnější nakonec byla jezdkyně z Vysočiny a připsala si tak do tabulky skokového poháru nejvíce bodů.

V neděli 26. června pokračoval v Dešné třetím kolem Skokový pohár Vysočiny. Již tradičním závodům v Dešné přihlíželo několik stovek diváků, kteří mohli v průběhu dne vidět soutěže od 90 cm až po 125 cm. Stejně jako v Humpolci i zde bylo v hlavní soutěži S* k vidění dvoučlenné rozeskakování. Z vítězství se nakonec radoval Jaroslav Abík s koněm Caledano. Druhý skončil Václav Staněk s Tolerancí, třetí pak Zdeněk Hrnčíř s Cocainem.

Čtvrté kolo je na programu ve sváteční den 6. července v Jihlavě na Sasově. Uzávěrka přihlášek je 3. července!

Průběžné pořadí jezdců nejen skokového poháru ale i drezurního najdete v odkazu Žebříčky.