Pořadí drezurního poháru před finále

Publikováno 5. 9. 2016, 22.23 h | Autor: Lukáš Krajíček

Po loňské premiéře letos probíhá již druhý ročník Drezurního poháru Vysočiny,  jenž  slouží hlavně k namotivování jezdců z oblasti Vysočina k vyšší účasti na drezurních závodech a k zlepšení jejich kvalit. Kvalifikační kola, kterých bylo celkem 7, se konala v Jihlavě, Třebíči a ve Dvorečku a zúčastnilo se jich více než 20 jezdeckých dvojic.  Komu se dařilo nejlépe a kdo postupuje do finále, které se bude konat 28. září v Humpolci ?

V kategorii A, určené pro děti a juniory, získali nejvíce bodů Michaela Kadlecová se Zeem. Do finále dále postupují Šárka Zejdová (Connan), Kamila Kadlecová (Midnight Sun) a Erika Vejmělková (Nadja).                                                                                       

V kategorii B pro mladé jezdce a seniory z prvního místa postupuje Jiří Maxera a Gianina. Tato dvojice nasbírala celkem 54 bodů a nabrala tak tříbodový náskok na druhou postupující, Michaelu Sobotkovou s Arkonem. Do finále postupuje Adéla Drejčková (Baltic), dále Šárka Douchová (OK Bea), Jiří Maxera (Desire), Zuzana Šlapalová (Cinamon) a Sára Heřmanová (Oriana).

Do finále tudíž postoupili všichni jezdci, kteří se zúčastnili alespoň 3 kvalifikačních kol. Dvojice, které po celou dobu konání Drezurního poháru Vysočiny pilně sbíraly body, budou mimoto oceněny během každoročního slavnostního večera, při kterém se vyhodnocují nejlepší jezdci z oblasti. 

Konečné pořadí najdete v odkazu Žebříčky.

Text: Tereza Skaláková