V Bohuslavicích zahájí Skokový pohár Vysočiny 2017

Publikováno 19. 4. 2017, 21.15 h | Autor: Lukáš Krajíček

Již tuto sobotu 22. dubna zahájí v Bohuslavicích u Telče nový ročník Skokového poháru Vysočiny. Seriál parkurových závodů má pro letošní rok naplánovaných jedenáct zastávek po celé Vysočině. Finálový závod se tradičně uskuteční v září v Žirovnici. Letošní ročník doznal velkých změn. Pojďme si je představit!

Velkou novinkou je nová kategorie s názvem Amater Tour, která nahradila kategorii mladých koní. Do této kategorie se mohou přihlásit jezdci, kteří předchozí tři roky nezávodili na parkuru o výšce 120 cm a vyšším.

Druhou změnou je, jak pořadatelé věří, zjednodušení hodnocení soutěží. Body se nyní přidělují pouze za celkové umístění v soutěži, a to z celé startovní listiny. Pokud se tedy například jezdec umístí v soutěži ZL na pátém místě, obdrží podle tabulky za páté místo deset bodů. K dosaženým bodům budou ještě připočítávány tři body za bezchybný výsledek v základním kole. Další dva body jezdec dostane za absolvování stylové soutěže.

Počet přidělených bodů by si jezdci měli průběžně kontrolovat a v případě nesrovnalostí kontaktovat administrátora soutěže, kterým je i pro letošní rok Lukáš Krajíček, nejpozději do dalšího kvalifikačního kola.

Poslední novinkou je zrušení termínu, do kterého je nutné se přihlásit. Jezdci mají nyní možnost přihlásit se kdykoliv v průběhu sezony bez jakýchkoliv sankcí za pozdní přihlášení. Body do Skokového poháru Vysočiny se jim však budou započítávat až ode dne zaplacení příspěvku.

Statut včetně přihlášky najdete zde.

Úspěšnou sezonu 2017 přejí pořadatelé. Ať vám koně jdou!