Jezdecké seriály na Vysočině v sezoně 2018

Publikováno 25. 4. 2018, 19.30 h | Autor: Lukáš Krajíček

Oblastní výbor České jezdecké federace Vysočina také tento rok připravil tradiční seriály skokových a drezurních závodů. Pod hlavičkou oblastního výboru se letos uskuteční rovněž Dětská pony tour. Každý seriál přichází z řadou změn, které si postupně představíme.

Přihlašování

Hlavní novinkou pro všechny tři seriály závodů je přihlašování do jednotlivých kategorií seriálů, které je nyní možné pouze přes Jezdecký informační systém (JIS). Zde v záložce „Vzdělávací akce“ vyberete, do jakého seriálu se chcete přihlásit. Poté vyplníte přihlášku, do poznámky uvedete, do které kategorie se přihlašujete a zaplatíte stejným způsobem, jako například při prodlužování licencí. Přihlášení do pohárů je tedy velice rychlé – hned po zaplacení máte přehled o tom, že jste přihlášení.

 

Skokový pohár Vysočiny 2018

Pro sezonu 2018 došlo ve statutu Skokového poháru Vysočiny ke změně kategorií. Nyní jsou označené jako Profi Tour (A), Amater Tour (B) a Mini Tour (C). Kategorie Profi Tour (A) je otevřena pro všechny jezdce, zatímco kategorie B (Amater Tour) stejně jako v minulé sezoně pro jezdce, kteří předchozí tři roky nešli parkur 120 cm. Kategorie C (Mini Tour) je pak otevřená pouze pro děti a juniory. Jezdec může startovat pouze v jedné kategorii!

Nově došlo k navýšení bodového hodnocení. Soutěžní dvojice také získává body až do 20. místa v celkovém umístění v závodě.

V této sezoně proběhne celkem 7 kvalifikačních kol. Seriál odstartuje na konci května v Proseči pod Křemešníkem, finále přivítá v září tradiční pořadatel v Žirovnici. Do finále postoupí jezdci, kteří se zúčastní minimálně 1/3 uskutečněných kvalifikačních kol.

Stejně jako v loňské sezoně i letos je možné hlásit se do poháru i během sezony. Výsledky se však započítávají až po zaplacení přihlášky v JISu!

Pro přihlášení do kategorie A (Profi Tour) a B (Amater Tour) použijte tento odkaz.

Pro přihlášení do kategorie C (Mini Tour) použijte tento odkaz.

 

Drezurní pohár Vysočiny 2018

V drezurním poháru došlo ke změně kategorie C, která je pro novou sezonu vypsána pro jezdce pony. Stejně jako v loňském roce proběhne letos sedm kvalifikačních kol a zářijové finále v Humpolci. Drezurní pohár startuje již 1. května v Plandrech!

Pro přihlášení do Drezurního poháru použijte tento odkaz.

 

Dětská pony tour

Změnami prošla také Dětská pony tour. Po pořadateli JK Hipo Jihlava přebral pořadatelství Oblastní výbor ČJF Vysočina. Drezurní část Dětské pony tour byla přesunuta jako kategorie C Drezurního poháru Vysočiny. Skoková část má naplánovány tři závody a finále, jehož místo bude v průběhu sezony upřesněno.

Do seriálu Dětská pony tour se mohou přihlásit jezdci z celé České republiky, není tedy omezený jen pro jezdce z Vysočiny! Seriál startuje 12. května na závodech v Políkně, kde bude jako spolupořadatel JK Hipo Jihlava.

Oficiálními webovými stránkami zůstávají stránky na adrese http://detskaponytour.webnode.cz/. Další informace o poháru najdete také na webu ČJF.

Pro přihlášení do Dětské pony tour použijte tento odkaz.