Skokový pohár Vysočiny 2018 odstartuje v Proseči pod Křemešníkem

Publikováno 21. 5. 2018, 16.00 h | Autor: Lukáš Krajíček

V sobotu 26. května se v malebném areálu Farmy Hrnčíř v Proseči pod Křemešníkem uskuteční IV. ročník skokových závodů "Memoriál Vladimíra Hrnčíře". Odstartuje zde také nový ročník Skokového poháru Vysočiny. Na programu závodního dne je pět soutěží od 90 cm do 130 cm.

Uzávěrka přihlášek na závody do Proseče pod Křemešníkem je ve středu 23. května 23:59 hodin.

 

Přihlášení do Skokového poháru Vysočiny

Pro započítání bodů z těchto prvních závodů je důležité se nejpozději do soboty přihlásit také do některé kategorie Skokového poháru Vysočiny. Přihlásit se letos nově lze pouze přes Jezdecký informační systém (JIS). Zde v záložce „Vzdělávací akce“ vyberete, do jakého seriálu se chcete přihlásit. Poté vyplníte přihlášku, do poznámky uvedete, do které kategorie se přihlašujete a zaplatíte stejným způsobem, jako například při prodlužování licencí. Přihlášení do pohárů je tedy velice rychlé – hned po zaplacení máte přehled o tom, že jste přihlášení.

 

Novinky

Pro sezonu 2018 došlo ve statutu Skokového poháru Vysočiny ke změně kategorií. Nyní jsou označené jako Profi Tour (A), Amater Tour (B) a Mini Tour (C). Kategorie Profi Tour (A) je otevřena pro všechny jezdce, zatímco kategorie B (Amater Tour) stejně jako v minulé sezoně pro jezdce, kteří předchozí tři roky nešli parkur 120 cm. Kategorie C (Mini Tour) je pak otevřená pouze pro děti a juniory. Jezdec může startovat pouze v jedné kategorii!

Nově došlo k navýšení bodového hodnocení. Soutěžní dvojice také získává body až do 20. místa v celkovém umístění v závodě.

V této sezoně proběhne celkem 7 kvalifikačních kol. Seriál odstartuje na konci května v Proseči pod Křemešníkem, finále přivítá v září tradiční pořadatel v Žirovnici. Do finále postoupí jezdci, kteří se zúčastní minimálně 1/3 uskutečněných kvalifikačních kol.