Skokový pohár Vysočiny 2020 před finálem

Publikováno 31. 8. 2020, 12.50 h | Autor: Lukáš Krajíček

V sobotu 29. srpna proběhlo v Přibyslavi poslední kvalifikační kolo Skokového poháru Vysočiny 2020. Za podpory Nadace ČEZ proběhlo letos šest kvalifikačních závodů. Finále proběhne tradičně v Žirovnici v sobotu 12. září. Komu se vedlo v kvalifikačních kolech?

Kvalifikační kola kategorie A - Profi Tour - ovládla s celkovým počtem bodů 259 již po druhé v řadě Radka Dvořáková s klisnou Damila z JK Cavalier Rynárec. Absolvovala celkem čtyři kvalifikační kola, ve kterých dokázala zvítězit ve čtyřech soutěžích. Druhé místo v kvalifikační tabulce obsadila její stájová kolegyně Žaneta Matějková v sedle Sunny Day 6 (211 bodů). Třetí se umístil Zdeněk Hrnčíř s Galenem 1 z JK Proseč pod Křemešníkem se ziskem 187 bodů.

V kategorii Amater Tour nasbírala nejvíce bodů (170) Zuzana Vondráčková s Alucou z JK Glod Čejov i díky vítězství v soutěži do 100 cm v posledním kole Přibyslavi a dvěma druhým místům na závodech v Brtnici. Druhé místo patří Dominice Palánové a Korse (146 bodů) z JK ČZA Humpolec, třetí pak Bohumilu Veselému s Džibarou (122 bodů).

Celkem pětkrát dokázala v kvalifikačních kolech zvítězit dvojice Erika Vejmělková a Olympie V a se ziskem 176 bodů tak ovládla kategorii C - Mini Tour. Také se svým druhým koněm Wintergold V se této zástupkyni JK Hipo Jihlava velice dařilo, když v celkovém pořadí obsadila třetí místo. Na stříbrnou příčku v kvalifikační tabulce dosáhla Tereza Soukupová s Fergie-S z JK Glod Čejov, která kromě závodů v Políkně absolvovala všechny závody.

Do finále, které se uskuteční 12. září v Žirovnici postupují všechny jezdecké dvojice, které se zúčastnily alespoň dvou závodů.

Kompletní žebříček Skokového poháru Vysočiny 2020 najdete zde.